פריט ידע יום הזיכרון תשפ"א

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

יום הזיכרון תשפ"א

מעודכן 12.04.21

תמצית העדכון

מצורף בזאת קובץ היערכות למפגשי זיכרון לרגל יום הזיכרון לחלל צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה - התשפ"א - בסימן אחדות ושותפות.

תקציר

משרד החינוך שותף למהלך חדש וייחודי (ביוזמת ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, ארגון יד לבנים, משרד הביטחון ומערכת הביטחון) המבקש להפגיש משפחות שכולות עם תלמידי מערכת החינוך, באמצעות פלטפורמת הזום.

באמצעות פלטפורמה אינטרנטית המאפשרת השתתפות במפגשים, כמארחים או כאורחים בכתובת https://www.zochrim.org.il/.

באתר זה נמצאים מידע ופרטים נוספים. ניתן לפנות אל אל מרכז התמיכה הטלפוני במספר 074-7871617, או במייל info@zochrim.org.il.

ניתן לשתף גם באמצעות דף פייסבוק יעודי

  1. תלמידים יכולים לארח את תלמידי הכיתה / השכבה ולספר על קרוב משפחה, לשתף בתמונות וסרטונים.

2. מחנכים ומורים יוכלו לארח ולספר על קרוב משפחה, חבר מהצבא או מהקהילה, לשתף בסרטונים ותמונות.

3. מורה ותלמידיו יכולים להיפגש עם משפחה שכולה שמזמינה לארח בפלטפורמה.

4. תלמידים המגבירים לימודי שפה יוכלו להיפגש עם משפחות שהשפה המדוברת בביתם איננה עברית - מהווה עבורם הזדמנות ליצור קשר עם משפחה מרוחקת חברתית בשפה המדוברת בביתם

אגף קדם יסודי - ההשתתפות במפגשים מיועדת לצוותים חינוכיים והורים בלבד. אנו מזמינים את הצוותים החינוכיים: גננות, סייעות, מפקחות, יועצות ומדריכות בגני הילדים לקחת חלק במיזם חשוב זה ולהירשם כמשפחות מארחות או מתארחות. מומלץ וחשוב להציע להורי הילדים בגן להצטרף. הורים וצוותים חינוכיים, בני ובנות משפחות שכולות מוזמנים לשתף את סיפורם האישי במסגרת המיזם.

אגף יסודי – המפגשים עם משפחות הנופלים יתקיימו בהשתתפות תלמידי כיתות ה-ו בלבד. יש להקפיד על הכנה מתאימה מבחינה רגשית וקוגניטיבית כמפורט במסמך זה.

אגף על יסודי – מומלץ להתאים הפעילות לתלמידי חטיבת הביניים ולתלמידי החטיבה העליונה, ולקיים פעילות מקדימה והכנה מוקדמת עם התלמידים לפני המפגש עם המשפחות